Helena Slavíková (1924 - ?) - Tváře

Litografie 8/40 Malířka, grafička a pedagožka. Po maturitě začala studoval Státní grafickou školu u O. Balaše, poté pražskou Akademii výtvarných umění, kterou absolvovala v roce 1950. Jejími profesory byli Karel Minář, Ján Želibský a v grafické speciálce Vladimír Pukl. Je členkou Svazu výtvarných umělců, Výtvarného spolku Jednota umělců výtvarných, Výtvarné skupiny...
  • Číslo zboží: 6005661
1 500,-

Rozměry
Ve výřezu: 27 x 38,5 cm, s rámem: 37 x 50,5 cm
Litografie
Litografie 8/40

Malířka, grafička a pedagožka. Po maturitě začala studoval Státní grafickou školu u O. Balaše, poté pražskou Akademii výtvarných umění, kterou absolvovala v roce 1950. Jejími profesory byli Karel Minář, Ján Želibský a v grafické speciálce Vladimír Pukl. Je členkou Svazu výtvarných umělců, Výtvarného spolku Jednota umělců výtvarných, Výtvarné skupiny Femina, Výtvarného spolku Hruška. Motivy pro své obrazy nachází především v prostředí Prahy a Orlických hor. Zabývá se malbou, grafikou a art protisy. Své svébytné pojetí malby vytříbila ve zcela ojedinělou mistrovskou techniku akvarelu. Je zastoupena ve Východočeské galerii v Pardubicích a bdržela několik cen. Umělecké tvorbě se věnoval i manžel, akademický sochař Miloš Hruška (1924 - 1997), umělecké vlohy zdělila i dcera, akademická malířka Helena Hrušková-Štefková.