Interiérový orloj Planička a Pacovský

Čechy, Planička a Pacovský, Kralupy nad Vltavou, počátek 20. let 20. století, podlahové astronomické hodiny, tzv. interiérový orloj, schránka hodin z tmavě mořeného dřeva, částečně dýhovaná, zdobená řezbovanými aplikacemi, vpředu opatřená prosklenými dveřmi, stroj s kotvovým krokem, značený Kienzle, Made in Czechoslovakia, Fr. Planička a Jar. Pacovský Kralupy n. V.,...
  • Číslo zboží: 6006572
135 000,-
Čechy, Planička a Pacovský, Kralupy nad Vltavou, počátek 20. let 20. století, podlahové astronomické hodiny, tzv. interiérový orloj, schránka hodin z tmavě mořeného dřeva, částečně dýhovaná, zdobená řezbovanými aplikacemi, vpředu opatřená prosklenými dveřmi, stroj s kotvovým krokem, značený Kienzle, Made in Czechoslovakia, Fr. Planička a Jar. Pacovský Kralupy n. V., v horní části čtveřice výřezů v niklovaném plechu pro zobrazení letopočtu, níže čtveřice ciferníků s černými číslicemi, hlavní horní číselník značený výrobcem „Planička – Pacovský Kralupy nad Vltavou“, se dvěma ručkami ukazuje hodiny ve dvanáctihodinovém režimu, hodiny ve čtyřiadvacetihodinovém režimu a minuty, druhý menší ciferník určuje den v měsíci, třetí menší ciferník ukazuje den v týdnu a čtvrtý, spodní astronomický ciferník den od počátku roku, kolik dnů zbývá do konce roku, den v měsíci, čas východu slunce, čas západu slunce, pořadí týdne v roce, měsíc, roční období, znamení zvěrokruhu a uprostřed zjednodušenou noční oblohu viditelnou toho dne, velmi dobrý stav, viz foto, hodinová schránka v původním stavu, funkční stroj, celkové rozměry 195 x 60 x 35 cm.