Jan Kubíček - Ve městě

Signováno PD tužkou. Jan Kubíček (30. prosince 1927 Kolín – 14. října 2013 Kolín) byl český malíř, grafik a zároveň jeden z nejzásadnějších představitelů konstruktivismu a konkrétního umění ve střední Evropě. Ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros se také více než deset let věnoval ilustrování dětských knih a během 60. let...
  • nedostupné
  • Číslo zboží: 6002214
Dostupné množství: nedostupné
1 900,-
Zboží je nedostupné.

17,5 cm, s rámem: 38 cm
10,5 cm, s rámem: 27 cm
Dřevoryt
Signováno PD tužkou. Jan Kubíček (30. prosince 1927 Kolín – 14. října 2013 Kolín) byl český malíř, grafik a zároveň jeden z nejzásadnějších představitelů konstruktivismu a konkrétního umění ve střední Evropě. Ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros se také více než deset let věnoval ilustrování dětských knih a během 60. let 20. století se proslavil jako návrhář několika kultovních filmových plakátů a knižních obalů. Na počátku 60. let byl navíc výrazně ovlivněn lettrismem, což dalo vzniknout ohromnému množství fotografií, ilustrací a především grafické tvorbě, díky které se roku 1999 stal laureátem Ceny Vladimíra Boudníka.