Marie Vydrová Drobníková (*1997) – Kajícná Máří Magdalena

Kopie slavného obrazu od Andrea Vaccara v barokním stylu. Vrstvená barokní výstavba obrazu na bolusovém podkladu, ručně napínané plátno. Marie Vydrová Drobníková DiS (1997) „Nejčastějším námětem mých maleb je krajina a detailní vhledy do ní. Příroda vnímám jako nedílnou součástí lidského bytí a zároveň živoucí prostor, v jehož náruči jsem fascinována souhrou barev, spletitými tvary a liniemi, hrou světla a stínu, neustálými proměnami živého a mrtvého, širokou škálou rozmanitosti a kontrastů.“ Marie Vydrová Drobníková pochází z města Blatná, které se nachází v jižních Čechách. Marie vystudovala SOŠ v oboru grafický design (2011–2016). Během studia ovšem zjistila, že i když jí škola dala vhled do propagační tvorby, grafická zkratka a stylizace jí není vlastní. Proto její další kroky směřovaly do Prahy na Vyšší odbornou uměleckoprůmyslovou školu – tzv. „Žižkárnu“ (Praha – Žižkovo náměstí), kde si vybrala obor Malba a přidružené techniky (2016–2019). Během tříletého studia si vyzkoušela různé tradiční i moderní výtvarné techniky. Marie si zamilovala historické malířské postupy, při kterých se obraz maluje postupně v několika vrstvách (tzv. vrstevnatá výstavba obrazu). Avšak jindy zase postupuje technikou „alla prima“. Během koronavirové pandemie si doplnila pedagogické vzdělání na Národním pedagogickém institutu a v současné době (od roku 2020) je učitelkou výtvarného oboru v Základní umělecké škole v Blatné. Od 11.12. 2021 do 6.2. 2022 probíhala její veřejná výstava pod názvem „Dámská jízda“, kde spolu s devíti místními výtvarnicemi z města Blatná a blízkého okolí představila ukázku svých výtvarných prací. Při této příležitosti prezentovala soubor hyperrealistických maleb, které vytvořila v roce 2019.
Úplný popis
  • Číslo zboží: 6003083
5 200,-

70 cm
60 cm
Olej na lněném plátně